
Prekidači na dodir sa Wi-Fi upravljanjem čine život lakšim!
Savremeno doba karakteriše stalni razvoj tehnike i tehnologije. Nakon smart telefona i televizora dobili smo brojne uređaje sa naprednim funkcijama i mogućnošću daljinskog upravljanja. Zapravo, ne postoji nijedan deo našeg doma u koji se poslednja generacija tehnike nije uselila.
Međutim, kada govorimo o renoviranju i unapređivanju kuće, retko ko od nas pomisli na prekidače za svetlo. Sigurno ćete ih poslednje zameniti. Ipak, imajte u vidu da rasveta igra važnu ulogu. Osim razmišljanja: “kako izabrati pravi luster za dom” obratite pažnju i na pametne prekidače.
Prekidači na dodir sa Wi-Fi upravljanjem predstavljaju najsavremeniji deo elektrogalanterije
Verovali ili ne, prekidači postoje više od jednog veka. Naime, britanski inženjer John Henry Holmes je 1864. godine razvio poseban sistem “brzog prekida”. Njime se spaja i razdvaja kontakt, bez obzira na jačinu pritiska.
Holmesov izum iskoristio je William J. Newton za kreiranje prvih prekidača. Zapravo, ova tehnologija je u osnovi i današnjih, uključujući i najmodernije modele.
Vremenom, dimenzije, mehaničke konstrukcije, pa i opšti izgled prekidača se menjao. Tako su nakon najosnosvnijih jednopolnih nastali naizmenični prekidači, koji uključuju jedan izvor svetlosti, ali sa dva različita mesta. Zatim su razvijeni regulatori svetlosti. Da bi u poslednjoj deceniji na red došli prekidači na dodir sa Wi-Fi upravljanjem.
Baš kao što im naziv kaže, ovi pametni prekidači obezbeđuju upravljenje svetlom bez obzira gde se nalazite. Mogu se montirati kako na zidovima prostorija, tako i na stonim lampama. Odlični su izbor i za eksterno osvetljenje. Nije redak slučaj da baštenska rasveta radi pomoću njih.
Kako funkcionišu prekidači na dodir sa Wi-Fi upravljanjem?
Za razliku od standardnih modela, prekidači na dodir sa wi fi upravljanjem se prepoznaju po vrhunskoj eleganciji. Obično se izrađuju od kaljenog stakla u beloj i crnoj boji. Svojom diskretnom formom se vrlo lako uklapaju u svaki enterijer.
S obzirom da je reč o “touch” verziji dovoljno je da prislonite prst na senzor koji se nalazi na njima. Dok LED pozadinsko osvetljenje omogućava lakše pronalaženje prekidača u mraku. Takođe, rad možete kontrolisati i dok ste van kuće. Zahvaljujući naprednoj tehnologiji u njima možete ih paliti i gasiti pomoću telefona ili tableta. Povezivanje se vrši putem interneta i Smart Life aplikacije, koju ćete skinuti besplatno sa Google Play i App Store prodavnice.
Zidni Wi-Fi prekidači mogu da se koriste ne samo za upravljanje rasvetom, već i alu roletnama sa elektromotorom i drugim električnim aparatima.
Koje su prednosti prekidača na dodir sa Wi-Fi upravljanjem?
Svakom od nas se makar jednom u životu desilo da kafu sa prijateljima provedemo razmišljajući da li smo u nekoj prostoriji ostavili upaljeno svetlo. Ili smo se neplanirano duže zadržali u gradu te nas ulazna vrata čekaju u mraku. Srećom, ovu situaciju sada možete izbeći, jer preko svog pametnog telefona možete upaliti svetlo u stanu nekoliko ulica ranije.
Ujedno, prekidači na dodir sa Wi-Fi upravljanjem pružaju izuzetnu zaštitu. Njihovom upotrebom je sprečeno preopterećenje strujnog kola. Dok kontrolisanim upravljenjem sa daljine možete stvoriti privid da neko boravi u stanu. To je posebno značajno tokom putovanja.
Svakako, najznačajnija prednost koju mnogi ljudi ističu jeste ušteda energije. Iako osvetljenje čini 12 odsto računa za struju, na godišnjem nivou iznos nije zanemarljiv. Preporučljivo je da uz LED sijalice koristite i prekidača na dodir sa Wi-Fi upravljanjem. Ova kombinacija vam donosi i do 60 odsto uštede na računima za struju!
Unesite budućnost u svoj dom, izaberite iz bogate ponude prodavnice Fakt odgovarajući model pametnog prekidača.
1 comment on “Prekidači na dodir sa Wi-Fi upravljanjem”